Projekt „CZERWONA NUTKA”

Mamy przyjemność poinformować o udziale w projekcie pt. „Czerwona Nutka” realizowanym przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Projekt skierowany jest m.in. do uczniów naszego Ośrodka i ma za zadanie przybliżyć muzykę jako metodę skutecznej rehabilitacji słuchu i mowy. Planowane przedsięwzięcie to cykl spotkań z muzyką, która ma pomóc w usprawnieniu mowy. „Logorytmika“, ma pobudzić kreatywne myślenie, rozwinąć wyobraźnię. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w małych grupach.

Jako finał projektu w maju 2018 zorganizowany zostanie koncert charytatywny w Filharmonii, podczas którego wystąpią licealiści ZPSM II stopnia w Szczecinie oraz popularne szczecińskie zespoły. Podczas koncertu licytowane będą różne nagrody sponsorowane przez instytucje, firmy i fundacje, np. bilety/wejściówki na mecz Pogoni Szczecin, płyty z autografami artystów, vouchery itp., które uda się pozyskać przez zaangażowanych w projekt wolontariuszy.

Przedsięwzięcie bierze udział w Olimpiadzie społecznej „Zwolnieni z Teorii“ organizowanej przez startup społeczny „Social Wolves“ pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju. Młodzi wolontariusze chcą dzielić się z osobami niepełnosprawnymi swoją największą pasją-muzyką. W koncercie finałowym uczestnicy projektu zaprezentują nabyte umiejętności występując na scenie wraz z profesjonalistami takimi jak zespół Jackpot, Kwiat Jabłoni, muzykami ze Szczecina i okolic, a także nami – uczniami szkół muzycznych. Projekt posiada honorowy patronat Prezydenta Miasta Szczecin.

Będziemy informować na bieżąco o realizacji projektu na naszym facebooku oraz www.