Nagrody

STATUETKA PRZYJACIEL RAIN-MANA

 

W 2007 r. Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Szczecinie ustanowiło „HONOROWĄ STATUETKĘ- Przyjaciel Rain Mana” – jako symbol działań bezinteresownych, dobrych, szlachetnych i pięknych. Statuetkę zaprojektował i wykonał znany szczeciński twórca Jacek Berner.

Naszą statuetkę wręczamy osobom i firmom za nadzwyczajną i trwałą pomoc osobom z autyzmem.

 

Statuetkę Przyjaciel Rain Mana otrzymali dotychczas:

  • Fundacja Grupy Telekomunikacja Polska. Statuetkę w imieniu Grupy odebrała Pani Joanna Bruździak.
  • Pan Adam Budny właściciel firmy Profidata.
  • Kancelaria Notarialna w Warszawie. W imieniu Kancelarii odebrał Pan Henryk Wojciechowski.
  • Drukarnia KAdruk w Szczecinie. W imieniu Drukarni odebrał Pan Mariusz Kotarski.

 

W dniu 10.01.2017 zarząd Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Szczecinie podjął decyzję o uhonorowaniu statuetką „Przyjaciel Rain Mana” dr Marię Annę Szymańską za wieloletnią współpracę z Krajowym Towarzystwem Autyzmu Oddział w Szczecinie oraz za nadzwyczajną i trwałą pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Statuetka została przyznana 19.01.2017 r. Czytaj więcej: notka biograficzna dr A. Szymańska

31.05.2022 w Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się niezwykły koncert charytatywny WE LOVE BLUE na rzecz naszego stowarzyszenia. Organizatorem i Pomysłodawcą wydarzenia  był  Pan Damian Wójcik prowadzący  Studio Wokalne Damian Wójcik, który gospodarzył tego wieczoru całemu wydarzeniu.

Jeszcze raz dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia! Serdecznie dziękujemy Panu Damianowi za takie wyróżnienie, ze koncert dedykowany był naszym podopiecznym w spektrum autyzmu. Czujemy się ogromnie tym wyróżnieniem zaszczyceni.  Koncert był przepiękny, dostarczył wielu wzruszeń i doznań artystycznych. Dziękujemy także wszystkim występującym na scenie Wokalistom, iż zechcieli podzielić się swoim talentem na rzecz naszych podopiecznych.

Podczas koncertu nasze Stowarzyszenie w sposób szczególny podziękowało trzem osobom od lat z nami współpracującym, których wsparcie i zaangażowanie było i jest szczególnie znaczące dla naszej działalności statutowej, a którym w ramach podziękowania  Zarząd Oddziału KTA Szczecin przyznał honorowe tytuły „Przyjaciel Rain Mana”. Pomysłodawczynią honorowej statuetki była śp. Pani Lilianna Gąsecka – założycielka naszego Oddziału KTA i pierwszej placówki dla dzieci z autyzmem w Szczecinie oraz regionie, pionierka działań w Polsce i regionie na rzecz  osób w spektrum autyzmu, jego pierwsza Prezes.

Uroczystego nadania honorowego tytułu oraz wręczenia honorowych statuetek „Przyjaciel Rain Mana” dokonała w imieniu Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Szczecinie: Pani Romana Olkiewicz – Prezes Zarządu wraz Wiceprezesem Zarządu – Panią Małgorzatą Paciejewską – Sokołowską oraz Skarbnikiem Zarządu – Panią Małgorzatą Szczepańską.

Honorowy tytuł „Przyjaciel Rain Mana” oraz statuetki otrzymali:

Pani Małgorzata Polańska-Matz , wieloletni specjalista w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym działającym w stowarzyszeniu, za wieloletnią współpracę i nadzwyczajne zaangażowanie w pomoc i wsparcie niesione osobom w spektrum autyzmu i ich rodzinom;

Pan Mecenas Tomasz Bilewicz z Kancelarii Radców Prawnych BILEWICZ LEGAL, za wieloletnią współpracę ze stowarzyszeniem i znaczące wsparcie prawnej strony stowarzyszenia;

Ks. Tomasz Kancelarczyk – Prezes Fundacja Małych Stópek, za nadzwyczajne zaangażowanie w pomoc finansową i rzeczową dla naszego stowarzyszenia poprzez swoją Fundację. Prezes Zarządu złożyła również na ręce Ks Tomasza podziękowania dla całego Zespołu Fundacji, za ich zaangażowanie w organizowanie wsparcia na rzecz potrzebujących, w tym także naszych podopiecznych.

Dziękujemy z głębi serca  Organizatorowi koncertu, Artystom oraz publiczności, która tak licznie przybyła, otwierając tym samym serce na wsparcie naszych działań statutowych.