Obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu

Kwiecień – Miesiącem Autyzmu
2 kwietnia
Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Wielkimi krokami zbliża się kwiecień, a wraz nim 2 kwietnia czyli Światowy Dzień  Wiedzy na Temat Autyzmu. Przypominamy, że  kwiecień to również Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat  Autyzmu.

Z tej okazji mamy dla Was propozycję wspólnego działania!

W tym roku z uwagi na trudny czas epidemii  i brak możliwości zorganizowania tradycyjnego spotkania na Jasnych Błoniach –  wyjątkowo,  bo w Internecie,  kontynuując Akcję ZOSTAŃ W DOMU, proponujemy włączenie się w nasza akcję:

!ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO!

DLA AUTYZMU

JAK WŁĄCZYĆ SIĘ DO AKCJI?

  • Prosimy abyście wykonali niebieską żarówkę. Możecie ją pokolorować, pomalować farbami, wykleić plasteliną/bibułą – technikę wykonania zostawiamy Wam do wyboru, ważne by żarówka była niebieska. (Wzór żarówki w załączniku Żarówka )
  • Jeśli możecie umieśćcie w komentarzu zdjęcie Waszej pracy albo zdjęcie jak ją wykonujecie.
  • W zdjęciach również mile widziane niebieskie akcenty ubioru (np. skarpetki, bluzka, czapka)
  • Jeśli nie macie możliwości wykonania pracy plastycznej – przesyłajcie na nasz fb w komentarzu swoje zdjęcie „ŚWIECIMY SIĘ NA NIEBIESKO – dla Autyzmu” z niebieskimi gadżetami lub akcentami na niebiesko w ubiorze/wyglądzie.

W TEN SPOSÓB – w tym roku i w tym wyjątkowym czasie – zróbmy wspólny KRĄG SOLIDARNOŚCI (ON-LINE) Z OSOBAMI Z ASD I ICH RODZINAMI.

Pokażmy osobom ze spektrum autyzmu i ich bliskim, że o nich pamiętamy!

Dodatkowo zamieszamy scenariusz z przykładami zabaw, które przybliżą  wyjątkowy świat osób ze spektrum i pomogą  zrozumieć odbiór świata przez osoby z ASD. Scenariusz może być wykorzystany z dziećmi i młodzieżą  np. w ramach zajęć lekcyjnych w czasie e-edukacji. Jest to także ciekawy sposób na przybliżenie rodzeństwu osób ze spektrum  świata  brata lub siostry.

Scenariusz wraz z załącznikami do pobrania TUTAJ:

Scenariusz zajęć 2 kwietnia e-edukacja

załącznik do scenariusza 1A

Załacznik do scenariusza 1B

ZAŁĄCZNIK znane osoby ze spektrum

 

Gorąco zapraszamy Was do tej podróży!

Liczymy na Was! Do dzieła!