Pomóż w wyposażaniu

Szczególnym i wyjątkowym dla nas celem jest: wyposażenie placówki edukacyjno-terapeutycznej w nowym lokalu, który przeszedł generalny remont i doposażanie oraz modernizacja siedziby głównej przy ulicy Montwiłła 2 w Szczecinie.

Jako placówka działająca ponad 20 lat na terenie Szczecina na rzecz osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzin widzimy rosnącą potrzebę objęcia wsparciem coraz szerszego grona osób z diagnozą autyzmu.

To zmotywowało nas do stworzenia nowego miejsca do terapii, edukacji i rehabilitacji dzieci, młodzieży i dorosłych osób z autyzmem w lokalu przy ul. Swarożyca 6 w Szczecinie (tuż obok naszej siedziby przy ul. Montwiłła).  Lokal (ok. 100m2), będący 3 pokojowym mieszkaniem jest już po kapitalnym remoncie i został dostosowany do potrzeb naszych podopiecznych. Remont trwał od października 2018 i jego został zakończony w marcu 2019r.

Nasze fundusze w znacznej części zostały przeznaczone na remont i wyposażenie w najważniejsze rzeczy, takie jak, np.  meble do sal terapeutycznych i pracowni technicznej, meble do kuchni i łazienki. To pozwoliło na częściowe uruchomienie placówki 2 września 2019r.

Stworzenie jednak w pełni komfortowych i specjalistycznych warunków terapii i rehabilitacji wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Specyfika pracy z osobami z autyzmem wymaga dostosowania nie tylko przestrzeni, ale i zastosowania dedykowanych pomocy i materiałów edukacyjnych.Wszystko po to, aby wspierać rozwój w sposób maksymalnie efektywny, dać szansę na jak największe przygotowanie do samodzielności i możliwość rehabilitacji zaburzeń wynikających ze spektrum autyzmu.

Aktualnie wyposażenie dwóch placówek, w celu stworzenia w nich właściwych warunków organizacyjnych jest dla nas dużym finansowym wyzwaniem. Lokal przy ulicy Swarożyca wymaga doposażenia m.in. w sprzęt multimedialny, drobny sprzęt AGD, pomoce dydaktyczne czy sprzęty do pracowni technicznej, biurowej, a placówka mieszcząca się ulicy Montwiłła 2 modernizacji. Tu potrzeby rosną z każdą chwilą, gdyż siedziba, która służy nam od kilkunastu lat wymaga modernizacji, wymiany sprzętów, mebli, dostosowywania miejsc pracy do rosnących podpieczonych placówki. a stare parkiety w salach terapeutycznych wymagają cyklinowania lub wymiany nawierzchni.

Znaczącym wsparciem w realizacji naszych działań byłaby pomoc w formie darowizny finansowej lub rzeczowej określonych materiałów od drobnych po kosztowne, np.: papier ksero, środki czystości, tonera, czy też pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Prosimy Państwa o spojrzenie życzliwym okiem na nasze potrzeby i wsparcie nas w realizacji misji i celów statutowych naszego Stowarzyszenia. 

Wspólnie możemy realizować wspaniałe zadania!

Dziękujemy!

 

TAK BYŁO

 

TAK WYGLĄDAŁ REMONT

 

TAK JEST

W remoncie lokalu i przygotowaniu wymaganej dokumentacji wsparli nas znacząco:

– POLCHAR Sp.z o.o.,
– Elektro-BUD Sp.z o.o.,
– PM Services Poland Sp.z o.o.
– EBISSU Pracownia Projektowa
– BILEWICZ LEGAL Kancelaria Radców Prawnych

 

Dziękujemy z całego serca wszystkim naszym Darczyńcom za każdy gest wsparcia – duży i mały – każdy był nam bardzo potrzebny!  Za wsparcie finansowe w wyposażeniu placówki niezbędnym do jej częściowego uruchomienia od 2 września 2019 r. w  sposób szczególny dziękujemy:

  • Fundacji Małych Stópek
  • Firmie Elektro-BUD Sp.z o.o.
  • Firmie CALBUD
  • LIONS CLUB JANTAR SZCZECIN
  • BANK PEKAO S.A.

 

Podaruj nam swój 1%, przekaż darowiznę. Pomóż nam stworzyć piękną placówkę dla dzieci z autyzmem.

CZEKAMY NA TWOJĄ POMOC!  LICZY SIĘ KAŻDA KWOTA!

Dziękujemy za każdy gest wsparcia!

Zobacz więcej: https://www.kta.szczecin.pl/dziekujemy-za-pomoc-w-wyposazeniu-placowki-przy-ul-swarozyca-6/

JAK MOŻESZ NAM POMÓC? 

  • PRZEKAŻ NAM SWÓJ 1% PODATKU

NASZ KRS: 0000059215

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

POBIERZ PROGRAM lub ROZLICZ ON-LINE

  • PRZEKAŻ DAROWIZNĘ FINANSOWĄ

WPŁAĆ NA KONTO:

PEKAO S.A IV/O Szczecin
37 1240 3930 1111 0000 4228 8512

 

SKORZYSTAJ Z PRZELEWY 24:

WPŁAĆ ZA POMOCĄ PLATFORMY SIĘ POMAGA:
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ RZECZOWĄ NA WYPOSAŻENIE PLACÓWKI

Twoja pomoc może mieć także formę darowizny rzeczowej lub nieodpłatnych usług. Pomoc rzeczowa oraz nieodpłatne usługi (np. wykonanie mebli na wymiar do łazienek, aneksu kuchennego lub sal terapeutycznych) pomogą nam ogromnie w wyposażeniu nowego lokalu. Możesz pomóc przekazując nowy sprzęt AGD, sprzęt multimedialny, rehabilitacyjny, karty podarunkowe, za które moglibyśmy dokonać sami potrzebnych zakupów niezbędnego wyposażenia.  Kontakt w tej sprawie z dyrektorem ośrodka ( Tel. 91 488 56 02, 91 433 64 45)